Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie Województwo warmińsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie Województwo kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

 

                                                                    Konkurs plastyczny dla dzieci pt.: „EUROPEJSKIE LUBELSKIE”

 

10 października odbyła się niezwykła uroczystość – gala finałowa konkursu  plastycznego „Europejskie Lubelskie” i wręczenie nagród małym artystom, którzy najpiękniej pokazali, jak fundusze europejskie zmieniają lubelską wieś. Przypomnijmy, że konkurs dla dzieci szkół podstawowych z terenów wiejskich zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundował Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Premierowa edycja odniosła niebywały sukces – do konkursu wpłynęło blisko 500 prac! Do tak ogromnego zainteresowania z pewnością przyczyniła się współpraca z Kuratorium Oświaty w Lublinie, które pomogło w rozpropagowaniu konkursu pośród szkół w całym regionie. Dziękujemy!

Galę finałową, na której poznaliśmy i nagrodziliśmy laureatów, poprowadził rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki, a uczestników konkursu oraz ich najbliższych witał członek Zarządu Województwa Sebastian Trojak. Nie zabrakło też niespodzianki dla małych artystów. Zebraną publiczność, nie tylko dziecięcą, oczarował występ  iluzjonisty – Michała Zaorskiego.

Jak na prawdziwą galę przystało nie mogło obyć się bez poczęstunku – uczestnicy miel okazję zasmakować w regionalnych specjałach – poza pierożkami, największym powodzeniem cieszyła się oranżada kąkolewnicka i ciasteczka „całuski pszczelowolskie”, czyli hity z lubelskiej Listy Produktów Tradycyjnych.

O to, by spotkanie przebiegło zgodnie z planem i by nasi goście dobrze się bawili dbała cała ekipa Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na gali obecna była dyrektor Ewa Szałachwiej i jej zastępcy – Elżbieta Katarzyna Kędzierska i Adam Puchajda. To właśnie ta trójka wręczała laureatom dyplomy, nagrody i upominki.

Laureatami w kategorii klas I-III zostali:

miejsce: Gabriel Zalisko, SP w Wisznicach – praca pt. „Polska wieś”

miejsce: Bartosz Kacprzak, SP w Piotrkowie – praca pt. „Europejskie Lubelskie – Dom ludowy w Wincentowie

miejsce: Filip Maksymiuk, SP w Szóstce – praca pt. „Europejskie radości”

Laureatami w kategorii klas IV-VIII zostali:

miejsce: Magdalena Gryczka, ZS w Tuchowiczu – praca pt. „Biblioteka na wsi”

miejsce: Jakub Pajdosz, SP w Komarówce Podlaskiej – praca pt. „Moje podwórko”

miejsce: Agata Skwarzyńska, SP w Świdniku Małym – praca pt. „Lubelskie Europejskie”

Oprócz tego przyznaliśmy po 20 wyróżnień w każdej z kategorii. Pełną listę nagrodzonych i wyróżnionych przedstawiamy w załączniku poniżej.

Wszystkim dzieciakom (i młodzieży) startującym w konkursie jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

                                                                   Fotorelacja z wydarzenia znajduje się pod linkiem: (otwórz)

logo UE
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009