Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Seminarium pt.: Tworzymy Szlak Ziemi łukowskiej - atrakcję turystyczną Lokalnej Grupy Działania "RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI"

06.09.2010

W  dniach 26 – 27 sierpnia 2010 roku  w Stoczku Łukowskim  miało miejsce seminarium pt.: "Tworzymy Szlak Ziemi Łukowskiej – atrakcję turystyczną Lokalnej Grupy Działania RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.

Celem spotkania zorganizowanego przez Krajową Sieć Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego wraz z Lokalną Grupą Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” było zapoznanie uczestników z walorami turystycznymi obszaru LGD jak również  prezentacja koncepcji tworzenia Szlaku Ziemi Łukowskiej, opinia nt. zaprezentowanej koncepcji tworzenia Szlaku Ziemi   Łukowskiej  i działań LGD w zakresie podniesienia atrakcyjności turystycznej obszaru LGD oraz promocja obszaru LGD „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”. Spotkanie stworzyło możliwość wymiany informacji i dyskusji w szerszym gronie, między partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.Uczestnikami były osoby zamieszkałe na obszarze Lokalnej Grupy Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, reprezentanci kilku Lokalnych Grup Działania z terenu województwa lubelskiego, a także zaproszeni goście. Wszystkich przywitała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoczku Łukowskim i Zespół „BABECZKI” z Zawitały (Gmina Nowodwór). Na stoisku przygotowanym przez Muzeum Regionalne w Łukowie prezentowane były amonity, osobliwości geologiczne występujące na obszarze LGD oraz tradycyjny strój łukowski.

   Uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji objętych programem. Szczególne zainteresowanie towarzyszyło prezentacji koncepcji tworzenia Szlaku Ziemi Łukowskiej przedstawionej przez jej autorów Michała Świdra, Grzegorza Ussa i Pawła Warownego. W dyskusji podkreślano jak wiele już zrobiono, ale zwracano też uwagę, że koncepcja szlaku i identyfikacja walorów tego obszaru to dopiero  pierwszy krok w tworzeniu szlaku. Po południu Burmistrz miasta i Wójt gminy Stoczek Łukowski w trakcie spaceru doliną rzeki Świder w drodze na wspólną kolację w domku myśliwskim opowiedzieli
o atrakcjach miasta i bogatej historii tej ziemi.

   Drugiego dnia seminarium uczestnicy wysłuchali informacji o stanie realizacji lokalnych strategii rozwoju i wnioskach z dotychczasowych naborów w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, a następnie udali się na wycieczkę do powstałego w 1933 roku rezerwatu „Jata” , gdzie mimo deszczowej pogody podziwiali piękno lasu bez ingerencji człowieka  i z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w opowieści leśniczego o losach powstańców z 1863 roku i partyzantów w okresie II wojny światowej.
 W drodze powrotnej zobaczyli też centrum sportowo - rekreacyjne we wsi Żdżary (gmina Łuków).

 

 

Organizacja seminarium była współfinansowana ze środków Pomocy Technicznej, Schematu III PROW 2007-2013: „Stworzenie i utrzymanie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009