Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

lubelskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

77 Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego, Rolnego oraz Ogrodnictwa Grüne Woche w terminie 20-29 stycznia 2012 r. w Berlinie

22.02.2012

       Utworzenie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich umożliwiło wyjazd na 77 Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego, Rolnego oraz Ogrodnictwa Grüne Woche w terminie 20-29 stycznia 2012 r. do Berlina. Stoisko promocyjne Województwa Lubelskiego merytorycznie przygotowane zostało przez Departament Rolnictwa i Środowiska, natomiast sfinansowane ze środków Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego.

       Celem uczestnictwa w targach była promocja rodzimych produktów spożywczych, naturalnych i ekologicznych jak również działań związanych z rozwojem rolnictwa i agroturystyki na Lubelszczyźnie. Mieliśmy możliwość promocji naszych rodzimych produktów, a także kultury i kuchni regionalnej. Liczne spotkania i rozmowy z przedstawicielami innych krajów stały się okazją do nawiązania nowych i umocnienia już istniejących kontaktów. Zaprezentowaliśmy różnorodność naszego regionu poprzez ukazanie barwnej oferty turystycznej, która wzbudziła spore zainteresowanie gości zwiedzających targi. Przedstawiliśmy także bogatą propozycję gospodarstw agroturystycznych. Na targi Grüne Woche 2012 Departament Rolnictwa i Środowiska przygotował stoisko, na którym zagościły produkty żywnościowe z Województwa  Lubelskiego, liczne materiały promocyjne zawierające zarówno ogólne dane o regionie, jak i informacje dotyczące walorów turystycznych Lubelszczyzny. Nasze wspaniałe przysmaki,  a zwłaszcza wędliny, przetwory
z ryb, smakowite miody, przetwory mleczne, mrożonki, paluszki, makarony, wyśmienite ciasta oraz miody pitne cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

       Lubelskie rarytasy na naszym stoisku zaprezentowały:  Spółdzielnia Mleczarska w Rykach, Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie, Mleczarnia Michowianka z Michowa, OSM Krasnystaw – producenci wyrobów mleczarskich, Lubella z Lublina mająca w swoim asortymencie makarony, paluszki oraz płatki śniadaniowe, Herbapol z Lublina ze wspaniałymi herbatkami ziołowymi, chłodnia AGRAM z Lublina z mrożonkami oraz pasieka Pana Mieczysława Janika z Pszczelej Woli z wyborowymi miodami. Promowały się także cukiernia Zaniewicza „Allnet” Sp. z o.o. z Międzyrzeca Podlaskiego z przepysznymi sękaczami, cukiernia Marii Siej z Lubartowa oferująca smakowite makowce lubartowskie i paszteciki z grzybami, Spółdzielnia Pszczelarska Apis w Lublinie z wyśmienitymi miodami pitnymi, Gminna Spółdzielnia w Baranowa z wyrobami wędliniarskimi. Zaprezentowało się także Zrzeszenie Producentów Owoców „Stryjno-Sad” z owocami oraz Gospodarstwo Rybackie „Pustelnia” Sp. z o.o. z Opola Lubelskiego wytwarzające szynkę i wędzone dzwonki z karpia. Ponadto mogliśmy podziwiać przedstawicieli Gminy Fajsławice oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice, którzy zaprezentowali pokaz gotowania oraz degustację zupy chłopskiej nagrodzonej Perłą 2011.

       Województwo Lubelskie promowane było w ramach prezentacji polskich regionów i polskiej żywności – zorganizowanej wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Polska obecność na targach odbywała się tak jak w zeszłym roku pod hasłem „Polska… schmeckt!”, czyli „Polska smakuje!”.Tradycyjne polskie smaki można było poznać podczas kulinarnej podróży, w trakcie której pokazano dziedzictwo kulinarne, kulturowe oraz liczne atrakcje turystyczne Polski, w tym barwną ofertę agroturystyczną. Poprzez prezentację na naszym stoisku narodowym i regionalnym tradycyjnej, polskiej żywności, w postaci kulinarnej podróży chcieliśmy zachęcić wszystkich zwiedzających, aby sami udali się w taką podróż na Lubelszczyznę, zasmakowali tradycyjnych produktów a następnie zabrali nasze niezwykle smaczne rarytasy do swoich krajów. Z tego względu, że Polska jest jednym z największych eksporterów jabłek na świecie, to właśnie ten owoc z polskich sadów stał się nie tylko elementem przewodnim naszego stoiska narodowego, lecz również symbolem wszystkich działań promocyjnych związanych z udziałem w targach. Tak więc smakowitymi jabłkami częstowani byli goście, rozdawane były one także na konferencjach, licznych spotkaniach oraz na naszym wspaniale prezentującym się stoisku.

    W 77 edycji targów wzięło udział 1624 wystawców z 56 krajów. Tegoroczne targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, którzy przybyli w ilości ponad 420 tysięcy. Była to najwyższa liczba w ciągu ostatnich czterech lat.

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009